Back to Top

September 2016

Glasstec 2016: Przegląd

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom i gościom za udział w Glasstec. To był ciekawy i pełen entuzjazmu czas. Pokazaliśmy naszą nową linię produktów do dekoracji szkła, całemu światu. Byliśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy gości z całego świata w czasie tego wydarzenia, i nie możemy się doczekać, wystawy w przyszłym roku.

Polish

Glasstec 2016: overview

We would like to thank all our partners and visitors for taking part in our first Glasstec appearance. It was an interesting and enthusiastic show for us, as we have introduced our brand to Glass decoration world. We were very glad to have received visitors from all over the globe during this event, and we are looking forward to hear back from all of you.

English

Spotkajmy się na GlassTec

Jesteśmy dumni mogąc ogłosić nasz pierwszy udział w wystawie GlassTec, Düsseldorf 20-23.09.2016, gdzie będziemy pokazywać naszą nową linię produktów dedykowanych do wnętrz i dekoracji szkła. Wśród naszych nowości są Folie bez PVC do dekoracji szkła (oparte na PP i PET), w oparciu o klej na bazie rozpuszczalników, które są odpowiednie do zastosowania nawet w miejscach o dużej wilgotności. Zapraszam do odwiedzenia nas i odbierania darmowych próbek.

Polish

Meet us on GlassTec

We are proud to announce our first participation at Glass tec exhibition Düsseldorf 20-23.09.2016, where we will be showing our new line of products dedicated for interior and glass decoration. Among our newest product are PVC FREE glass decoration films ( PP and PET based), with solvent based glue that are suitable to apply even in wet places or with high humidity. Feel free to come visit us and collect your samples.

English